Zastosowanie donic podyktowane jest zwykle celami praktycznymi, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by donice stanowiły jednocześnie wyjątkową ozdobę wnętrza. W ofercie producentów donic znajdziemy szeroki wybór modeli: od donic tradycyjnych, przez nowoczesne donice podświetlane, po wysokie donice idealne zarówno do wnętrz, jak i na taras czy balkon. Do jakich roślin najlepiej pasować będą wysokie donice?

Na co zwrócić uwagę, wybierając donicę?

Nie ulega wątpliwości, że drzewka oraz różnego rodzaju kwiaty dodają wnętrzom i otoczeniu uroku, przytulności i charakteru. Nieodłącznym elementem każdej rośliny jest dopasowana do jej rozmiarów donica, która powinna być spójna z charakterem i stylistyką wnętrza. W sklepach z donicami, takich jak na przykład Art Donice, znajdziemy szeroki wybór donic, różniących się od siebie nie tylko rozmiarami i kształtem, ale też kolorami czy fakturą. Producenci oferują zarówno donice tradycyjne, geometryczne, jak i nowoczesne donice podświetlane.

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się ponadto także donice wysokie, które z powodzeniem można ustawić zarówno w salonie, hallu, jak i na balkonie czy na tarasie. Donice wysokie sprawdzą się także jako ozdoba miejsc publicznych, takich jak: salony kosmetyczne, butiki odzieżowe, restauracje czy hotele.

Czym charakteryzują się wysokie donice?

Wysoka donica zwykle wyposażona jest w specjalny wkład lub półkę. Jak zatem łatwo się domyślić, wysoka donica zazwyczaj nie jest wypełniona ziemią do dna, ale tylko do określonego poziomu, sięgającego – w zależności od donicy: kilkunastu lub kilkudziesięciu centymetrów.

W sklepach z donicami znajdziemy zarówno tradycyjne donice wysokie, w różnych kształtach i kolorach, jak i donice podświetlane, które doskonale sprawdzą się jako ozdoba i jednocześnie element praktyczny nowoczesnych wnętrz.

Wysoka donica – do jakich roślin pasuje?

W wysokich donicach efektownie wyglądają zarówno kwiaty o długich łodygach, jak i trawy ozdobne (trawa pampasowa, turzyca, kostrzewa, miskant). Przyjemną dla oczu kompozycję stworzą ponadto także niższe kwiaty. W wysokich donicach doskonale prezentować się będą zatem begonie, bratki czy goździki. Ale nie tylko. Równie dobrze w wysokich donicach wyglądać będą rośliny o zwisających pędach (lobelia przylądkowa, surfinia, fuksja).