Niezależnie od tego, czy przeprowadziłeś się do nowego mieszkania, czy szukasz ciekawych pomysłów na odświeżenie swoich czterech ścian, są całkiem spore szanse, że chcesz to zrobić bez rozbijania banku. Na szczęście te pomysły będą dobre dla portfela – i są ciekawe.

Maluj meble

Nawet jeśli umowa najmu pozwala na pomalowanie ścian, dlaczego miałbyś to robić? O ile nie planujesz zostać długoterminowym najemcą w tym mieszkaniu, będziesz musiał po prostu pomalować te rzeczy, kiedy nadejdzie czas na przeprowadzkę. Kto chce tego rodzaju bólu głowy podczas przeprowadzki? Zamiast pomalować ściany, wybierz nowy kolor farby na ramie łóżka i stoliku nocnym.

Połóż nowy dywan

Możesz także położyć duży dywan, aby odświeżyć przestrzeń i nadać podłodze zupełnie nowy wygląd.

Utwórz zdefiniowane wejście

Większość mieszkań nie ma wyznaczonego holu ani określonego wejścia. Może to spowodować pewne spustoszenie w przestrzeni, sprawiając, że wygląda ona zagracona butami, czapkami, płaszczami i kaloszami, które nie mają wyznaczonego miejsca w mieszkaniu. Utwórz własny, umieszczając duży regał w pobliżu drzwi wejściowych, dodając haki do zawieszenia smyczy dla psa lub parasola. Marzysz o szufladach? Wsuń kosz lub dwa w dolne półki.

Daj mieszkaniu trochę życia

Dodanie kilku roślin domowych do mieszkania tchnie życie w twoim domu.

Wykorzystaj oryginalne rzeczy

Czy masz jakieś nagrody lub kolekcję rzadkich powieści? Co powiesz na historyczną kolekcję znaczków lub stare rodzinne zdjęcia o wartości sentymentalnej? Niech te przedmioty zabłysną, układając je w publicznym miejscu domu, takim jak salon lub jadalnia.