Mieszkańcy blokowisk nie mają przed domem ogródków, w których mogliby wypoczywać. Chociaż wielu z nas ma działki czy domki letniskowe, to większość musi się zadowolić balkonem. Jak urządzić balkon, by stał się miejscem nie tylko miłym dla oka, ale także służył nam do relaksu?
Mały balkon może pomieścić donice z kwiatami. Powinny być one podwieszane na ścianach balkonu lub barierkach. Gdy urządzamy balkon o niewielkiej powierzchni, każdy centymetr jest na wagę złota.
Na balkonie możemy ustawić krzesła. Jeśli balkon jest długi i wąski, raczej nie wstawiamy tam stolika.
Na balkonie często trzymamy rowery. Gdy urządzamy balkon możemy zastosować specjalne haki montowane do ściany, na które zawiesimy rowery. Jest to duża oszczędność miejsca, zwłaszcza gdy decyzja jak urządzić balkon zakłada, że będzie to miejsce na relaks, a nie graciarnia.

 

Na balkonie możemy hodować zioła lub drobne warzywa. Czasami jednak urządzamy balkon tak, że już nie pozostaje wolnego miejsca na uprawę ziół czy pomidorów.
Kiedy już wiemy jak urządzić balkon, nie zapomnijmy o ważnej rzeczy, jaką jest zakaz grillowania na balkonach. Co prawda większość z nas nie wpada na takie pomysły, tym bardziej, że tego typu praktyki są zakazane przez prawo.
Nie wystarczy ładnie urządzić balkon, należy też przestrzegać sąsiedzkiego bon tonu. Ciągłe hałasy lub palenie papierosów na balkonie mogą przeszkadzać innym mieszkańcom.

 

zloty-potok.pl