Każdy z nas z utęsknieniem czeka na wiosnę. Chętnie podziwiamy jak przyroda budzi się dożycia. Ogrody lub skwery zaczynają przybierać kolorowe barwy. A jakie byliny najlepiej posadzić w ogrodzie, aby był piękny i kolorowy?
Oto kilka przykładów:
1. Barwinek pospolity (Vinca minor) – najczęściej można go spotkać na miejskich skwerach. Jest to roślina lubiąca cień lub półcień, łatwa w utrzymaniu. W zależności od odmiany kwitnie w kolorach niebieskim, białym i fioletowym.
2. Pierwiosnek bezłodygowy (Primula vulgaris) – tej rośliny nie trzeba chyba nikomu przedstawiać bo jest bardzo znana. Ma kwiaty w przeróżnych kolorach, można sadzić ją praktycznie wszędzie gdzie nie ma cienia.
3. Smagliczka skalna (Aurinia saxatile) – to kwiat, który idealnie nadaje się na skalniaki. Lubi słońce. Posiada bardzo dużo drobnych, żółtych kwiatów.
4. Żagwin ogrodowy (Aubrieta hybrida hart) – bylina, która również idealnie pasuje na skalniaki. Nie trzeba ją w żaden sposób specjalnie pielęgnować. Idealna w miejsca gdzie jest duże nasłonecznienie. Jej fioletowe, niebieskofioletowe lub purpurowe kwiaty tworzą przepiękne “poduchy”.

 

http://www.media-box.pl