Wiosna stwarza idealne warunki do odświeżenia wnętrza za pomocą kilku trików. Bukiety ciętych kwiatów, ustawione w wazonach czy pierwsze bazie wprawiają w radosny nastrój i ożywiają wnętrze. W marcu i w kwietniu, niezwykłą popularnością cieszą się wielkanocne dekoracje. Dom na Wielkanoc powinien tryskać energią i kolorami. Po ciemnych zimowych miesiącach, taka odmiana dobrze działa na wszystkich.
Jeśli lubimy prace pod szyldem DIY, możemy wielkanocne dekoracje zrobić samodzielnie lub z dziećmi. Własnoręczne zrobienie ozdób z wydmuszek czy bibuły może być ciekawym zajęciem dla latorośli. Dekoracje na Wielkanoc, które maluchy same wykonały, możemy ustawić na świątecznym stole lub na parapecie.

 

Przygotowując dom na Wielkanoc nie może zabraknąć kolorowych poduszek dekoracyjnych czy kwiecistych obrusów. Możemy także pokusić się o kupno zastawy obiadowej z wiosennym motywem. Takie talerze możemy wykorzystać podczas śniadania wielkanocnego. Wielkanocne dekoracje z ceramiki czy dobrej jakości porcelana potrafią być prawdziwym dziełem sztuki.
Dekoracje na Wielkanoc możemy też zrobić z filcu. Filc jest bardzo łatwym w obróbce materiałem. Efektowne wielkanocne dekoracje powstają też z bibuły, szczególnie kwiaty. Możemy też posadzić rzeżuchę w specjalnym naczyniu.
Tak ozdobiony dom na Wielkanoc poprawi humor nie tylko domownikom, ale też zaproszonym gościom.
Inspiracji jak zrobić samodzielnie dekoracje na Wielkanoc możemy poszukać w internecie. Wysprzątane mieszkanie, świeże kwiaty i inne wielkanocne dekoracje wpuszczą do mieszkania moc pozytywnej energii i optymizmu.

 

studioogrodzen.pl