Niewielki metraż zmusza nas do przemyślanych rozwiązań. W małym mieszkaniu bałagan robi się sam i powoduje frustrację. Jak urządzić wnętrze małego mieszkania, żeby było czysto i schludnie?
Małe wnętrze wymusza ograniczenie niezbędnych przedmiotów do minimum. Zbyt duża liczba bibelotów, książek i tak zwanych,,przydasiów ” będzie kumulowała bałagan. Kiedy myślimy o tym, jak urządzić wnętrze małego mieszkania, powinniśmy w pierwszej kolejności pozbyć się gratów.

 

Na małej powierzchni sprawdzą się meble modułowe, które możemy zestawiać w dowolny sposób. Dobrym rozwiązaniem będzie także ustawienie rozkładanych sof lub foteli. Tradycyjne łóżko ze stelażem zajmuje dużo miejsca i raczej nie sprawdzi się w kawalerce. Aranżując małe wnętrze nie powinniśmy zapominać o kuchni. Jasne fronty szafek powiększą optycznie pomieszczenie. Dobra wentylacja i okap kuchenny zapobiegną duchocie podczas gotowania posiłków.
Pomysłów na to jak urządzić wnętrze małego mieszkania jest mnóstwo. Podpowiedzi możemy znaleźć w internecie. Jeśli lokum jest wysokie, udogodnieniem może być antresola. Sypialnia na antresoli daje duże możliwości wykorzystania wolnej przestrzeni.
Małe wnętrze nie musi być brzydką graciarnią. Pomysłowość i pozbycie się zbędnych przedmiotów pozwolą nam na odpoczynek i upragniony relaks.