Chrzest święty oraz komunia święta to jedne z najważniejszych uroczystości w życiu każdego małego człowieka. Na tą okazję wiele kwiaciarni proponuje urocze, bardzo delikatne bukieciki komunijne oraz subtelne bukieciki na chrzest. Do ich wykonania używane są drobne, a jednocześnie przepiękne kwiaty w kolorze bieli

bukieciki komunijne

We współczesnych czasach oferta usług florystów jest niezwykle bogata. Gdy nasze dziecko czy ukochany chrześniak przeżywa ważne chwile w swoim życiu, wówczas to warto wręczyć mu przepiękne bukieciki komunijne czy bukieciki do chrztu, w zależności od rodzaju uroczystości.
Bukieciki komunijne to niejedyna oferta kierowana do dzieci pierwszokomunijnych. Wielu florystów wykonuje również niezwykle ciekawe dekoracje gromnic oraz wianuszki dla dziewczynek czy małe butonierki dla chłopców.

bukieciki na chrzest

Z kolei wszystkie bukieciki na chrzest wykonywane są z przepięknych kwiatów lśniących bielą, która to idealnie wkomponowuje się w uroczysty ubiór każdego maluszka. Bukieciki do chrztu muszą być niewielkie oraz niezwykle delikatne i subtelne. Z kolei bukieciki na komunię z żywych kwiatów powinny być odpowiednio dopasowane do wzrostu oraz postury dziecka. Kwiaty w kolorze bieli doskonale podkreślają doniosłość uroczystości komunijnej oraz gustownie urozmaicają komunijny ubiór. W wyjątkowych przypadkach bukieciki te mogą być zastąpione wiankiem, butonierką, lub ozdobną, biżuterią florystyczną.