Aby mieszkanie stało się prawdziwą oazą spokoju należy wprowadzić motywy roślinne, klasyczne meble i delikatne ozdoby, w takim wnętrzu zawsze znajdziemy ukojenie, relaksowi sprzyjają też stonowane kolory i naturalne tkaniny.

 

Moda na eko sprawiła, że do naszych domów powróciły naturalne materiały takie jak wiklina, len drewno, korek, bambus. Tak urządzone wnętrze jest przytulne i ciepłe, do pomieszczeń w stylu eko najlepiej wybrać proste meble, aby nic nie zaburzyło panującej harmonii. Do mieszkania można również wprowadzić kolor różowy działa on łagodząco i poprawia nastrój, powoduje że wnętrze staje się oazą spokoju i relaksu. Lepiej jednak zamiast po intensywny róż sięgać po malinowe czy pudrowe odcienie tego koloru.

 

Świetnie do siebie pasują i wprowadzają harmonię, idealnie współgrają z nimi drewniane elementy. Również do mieszkania dodać kolor zielony, zieleń we wnętrzach relaksują i pomaga odpocząć oczom, do tego dodaje energii, motywy roślinne są w stanie ożywić każde nawet najbardziej minimalistyczne mieszkanie. Doskonale komponują się z delikatnymi pastelami. Modna jest butelkowa zieleń i pudrowy róż. Natomiast biel oraz czerń to klasyka która nigdy się nie starzeje, to dwa kontrastujące kolory w jednym pomieszczeniu powodują że dobrze się w nim czujemy.