Sypialnia jest niezwykle ważnym pomieszczeniem w naszym domu. To tutaj odpoczywamy i relaksujemy się po ciężkim dniu. Ważne jest, aby była urządzona funkcjonalnie i jednocześnie pozwoliła nam się wyciszyć. W niewielkich mieszkaniach w blokach najczęściej najmniejsze pomieszczenie przeznaczamy na sypialnię.

 

Aranżacja małej sypialni wymaga umiejętnego i przemyślanego rozplanowania przestrzeni. W tym przypadku ważny jest każdy centymetr. Kluczowym elementem jest oczywiście łóżko. Z dostępnych modeli wybierz takie, które posiada dodatkowy pojemnik, który przyda się na schowanie pościeli i ręczników.

 

W małej sypialni doskonale sprawdzi się zabudowana szafa z drzwiami przesuwnymi, która pozwoli maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Do tego na drzwiach możemy zamontować lustra, które optycznie powiększą pokój. W ten sposób uzyskamy dużo miejsca na przechowywanie ubrań, obuwia i niektórych sprzętów domowych, takich jak odkurzacz lub mop.
Kolory, które świetnie się sprawdzą w małym pomieszczeniu, to jasne, stonowane odcienie i biel. Kolorowe dekoracje ścienne, obrazy, plakaty i zdjęcia przełamią nudę i dodadzą wnętrzu charakteru.