Gdy zbliża się dzień Wszystkich Świętych każdy z nas kupuje znicze oraz dekoracje z kwiatów. W obecnym czasie florystyka na 1 listopada jak również florystyka pogrzebowa jest mocno rozwinięta, dlatego też można zakupić na grób bliskich niezwykle piękne kompozycje kwiatowe.

florystyka na 1 listopada

Gdy zbliża się dzień Wszystkich Świętych wszystkie kwiaciarnie, a zwłaszcza te które znajdują się w pobliżu cmentarzy są po brzegi zapełnione przepięknymi bukietami oraz rozmaitymi wiązankami dla zmarłych. Obecnie florystyka na 1 listopada jak również florystyka pogrzebowa jest niezwykle bogata, więc nie ma problemu z wyborem odpowiedniego rodzaju oraz koloru kwiatów.

florystyka pogrzebowa

W listopadzie najczęściej na groby bliskich wybiera się chryzantemy, niemniej na pomnikach nie brakuje przepięknych dekoracji kwiatowych wykonanych z dodatkiem innych kwiatów. Zarówno mniejsze jak i większe wiązanki, stroiki oraz wieńce na których widnieją mniejsze czy też bardziej pokaźne chryzantemy prezentują się niezwykle uroczo. Wszystkie dekoracje pogrzebowe oraz te które zostawiamy na grobach w dzień Wszystkich Świętych wykonane są z pięknymi dodatkami takimi jak: gipsówka, gałązki świerku, liście, trawy, wstążka czy kokarda. Wykonanie stroika czy też wieńca wymaga pewnych umiejętności, niemniej
na rynku nie brakuje kwiaciarni, które oferują swym klientom piękne wiązanki i dekoracje kwiatowe na każdą okazję.