Niniejszy artykuł zostanie poświęcony roślinom takim, jak: anturium oraz skrzydłokwiat. Rośliny, które dają świeże powietrze. Znajdziemy ich mnóstwo na rynku, szereg różnych odmian, które poprzez prawidłowe pielęgnowanie dadzą efekt.

 

Jednymi z tych roślin są właśnie anturium. Anturium to piękne czerwone kielichy, które maja również do tego ładne o podobnym wyglądzie liście. Anturium to roślina bardzo przydatna, powoduje, ze po odpowiednim osiągnięciu wielkości, przerabia świeże powietrze. Jak otrzymać świeże powietrze? No właśnie dzięki tej roślince.
Roślina o podobnym działaniu to skrzydłokwiat, dostępny w punktach ogrodniczych oraz w kwiaciarniach. Zakup jego jest nie drogi. A i również sprawdza się jako prezent na urodziny.
Wygląd skrzydłokwiatu różni się od anturium. Posiada on białe kwiaty, mniejsze, a liście długie i zielone. Liście rozpoczynają się od samego początku łodygi. Jednak to trudny kwiat, trzeba naprawdę się wysilić by zakwitł. Czasami nie jest to proste. Przetwarza on brudne powietrze, na świeże.