Choć za oknem szaro i zimno w domu może panować wiosna. Dzięki kwitnącym kwiatom takim jak storczyk, fiołek afrykański, kalanchoe czy anturium.

 

Te nie wymagają specjalnej pielęgnacji i odwdzięczają się kolorowymi kwiatami jednak trochę trzeba o nie zadbać. Są trzy ważne zasady które stosują doświadczeni ogrodnicy, to na przykład przycinanie uschniętych kwiatów, dzięki temu zabiegowi nowe pączki mają, dużo wolnej przestrzeni by się rozwijać. Druga zasada nawożenie najlepiej wybrać nawóz w płynie, który dodaje się do wody. taką mieszankę podlewane rośliny oraz w tygodniu, od momentu gdy pojawiają się pierwsze paczki. najlepsze są nawozy, które zawierają biohumus.

 

Unikamy środków azotem który przyspiesza roztwór liści i pędów kosztem nowych kwiatów. Zasadą jest dużo słońca, roślinki mają okazałe i gęsto kwitnące kwiaty, gdy stoją w jasnym miejscu, trzeba chronić je jedynie przed palącym słońcem. W pochmurne dni warto postawić kwiaty na kilka godzin pod lampą z mocną żarówką A teraz krótka charakterystyka: anturium kwitnie od lutego, czasem aż do czerwca, nie może stać bezpośrednio nad grzejnikiem ani w pełnym słońcu. Jest rośliną o wielu drobnych kwiatach i grubych, mięsistych liściach, nie jest bardzo wymagająca i łatwo dostosowuje się do trudnych warunków. Natomiast storczyk aby pięknie kwitły przez cztery godziny dziennie powinien być w pełnym słońcu. Fiołek afrykański potrzebuje rozproszonego oświetlenia, gdy ma długie liście to znaczy że brakuje mu światła.