Zlewozmywaki granitowe to wyjątkowo ekskluzywne i nowoczesne rozwiązania. Dostępne są w wielu kolorach oraz kształtach, dzięki czemu łatwo je dopasować do każdego wnętrza. Są cenione jednak nie tylko za atrakcyjny design, ale również trwałość – wyróżniają się odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz wysoką temperaturę. Aby zlewozmywak granitowy prezentował się spójnie i harmonicznie z aranżacją wnętrza należy starannie dobrać do niego baterię. Jakie modele okażą się najlepszym wyborem?

Jaka bateria do zlewozmywaku granitowego?

Mogłoby się wydawać, że do zlewu granitowego najlepszym rozwiązaniem będzie również granitowa bateria – i bez wątpienia do idealny duet. Zarówno zlewozmywaki, jak i baterie wykonane z tego ekskluzywnego i wytrzymałego materiału odnajdą się w kuchni urządzonej w każdym stylu – zarówno nowoczesnym, jak i klasycznym. W pierwszym przypadku najlepszym wyborem są baterie stojące z wylewką typu F lub U – mogą one posiadać dźwignie z boku, dzięki czemu są nie tylko oryginalnie, ale też bardzo praktyczne i poręczne w użytkowaniu. Baterie z wylewką w formie litery U charakteryzują się nowoczesną oraz estetyczną formą – wyposażone w cienki uchwyt podkreślą wnętrze swoim minimalistycznym charakterem. Natomiast do pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym warto wybrać niższe, stojące baterię jednouchwytowe z dłuższą wylewką – aby, była ona praktyczniejsza, warto stawiać na modele wyciągane, dzięki którym bez problemu spłuczemy cały zlewozmywak lub nalejemy wody do garnka.

Czy jednak do zlewozmywaków granitowych należy dobierać tylko baterie wykonane z tego samego materiału? Otóż okazuje się, że niekoniecznie. Jeżeli lubimy nietuzinkowe rozwiązania oraz chcemy stworzyć interesującą przestrzeń, możemy zdecydować się również na baterie chromowaną – na przykład utrzymaną w oryginalnym odcieniu, takim jak mosiądz, różowe złoto, czerń czy grafit. Można dobierać je na zasadzie kontrastów lub postawić na podobną kompozycję kolorystyczną.