Czytanie składów kosmetyków daje nam bardzo wiele korzyści. Jednak wiele osób tego nie robi tłumacząc się, że nie umieją, nie mają czasu czy wierzą w reklamy lub to co jest napisane na przodzie buteleczki z danym kosmetykiem.
Jedną z głównych korzyści jakie daje nam czytanie składu kosmetyków jest bycie świadomym konsumentem.

Wygląd zewnętrzny

-Śliczny wygląd opakowania, błyszczące drobinki, kokardki i koraliki na opakowaniu czy buteleczce wyglądają pięknie, cieszą oczy i pięknie prezentują się na półkach w naszych łazienkach, jednak mogą nam szkodzić, bo na opakowaniu z przodu może być napisane, że produkt wygładza skórę a tak na prawdę w składnie na etykiecie nie będzie zawartego żadnego składnika który odpowiada za wygładzenie naszej skóry.

Konsystencja i zapach

nie zadbają o nasza skórę i włosy. Jednak jeśli kosmetyk ma piękne opakowanie, idealna konsystencje i pięknie pachnie a do tego ma wartościowy skład to jest dla nasz idealny.

Na każdego działa co innego

Warto zwrócić uwagę i pamiętać, że dla jednej osoby składniki w danym kosmetyku mogą być odpowiednie i będą działać na skórę tak jak jest to opisane na opakowaniu a dla innej osoby nie- będą ją uczulać, zostawią zasuszoną skórę lub nie dadzą żadnych efektów i pozostawia niesmak z pieniędzy wydanych na coś co tylko nam zaszkodziło a nie pomogło.

Wrażenie nawilżenia

Kosmetyki o bezwartościowych składach często zostawiają wrażenie głęboko nawilżonej skóry. Zazwyczaj zawierają bardzo ma składników nawilżających, odżywczych czy natłuszczających, a zamiast tego masę składników wygładzających, które tylko zostawiają wrażenie nawilżenia. To one są odpowiedzialne za to wrażenie wypielęgnowanej skóry.
Właśnie dlatego warto czytać skład kosmetyków!

Dzięki umiejętności analizowania składów i czytania etykiety kosmetyków:

  • Dobierzemy kosmetyki dopasowane do potrzeba naszych włosów, skóry i paznokci,
  • Będziemy świadomi tego co zawierają kosmetyki, które kupiliśmy,
  • Zaoszczędzimy pieniądze,
  • Unikniemy kosmetyków, które nas uczulają,
  • Unikniemy kosmetycznych podróbek,
  • Nie kupimy pięknych opakowań czy produktów z pięknym opisem na okładce jeśli nie idzie on w parze z wartościowym i właściwym dla nas składem,
  • Staniemy się odporni na reklamy produktów które oferują dużo a tak naprawdę ich skład różni się od tego reklamowanego,
  • W drogerii nie będziemy potrzebować pomocy ekspedientki, ponieważ sami damy rade osądzić jaki produkt jest najlepiej dobrany do naszej skóry i włosów,
  • Swoimi wyborami wpływamy na decyzje producentów kosmetyków.

Podsumowanie

Podsumowując warto czytać składy kosmetyków. Jednak, zgodnie z prawem Unii Europejskiej, producenci zobowiązani są umieszczać skład każdego produktu kosmetycznego na opakowaniu lub ulotce, a nazwy składników muszą odpowiadać międzynarodowemu nazewnictwu składników kosmetycznych, przez co czytanie nazw składników kosmetycznych może być dla nas trudne i może nam zajmować dużo czasu stanie w sklepie i czytanie, to jednak warto poświęcić chwile czasu i wysiłku żeby mieć zdrową skórę i włosy.

Więcej o kosmetykach: https://strefamody.com.pl/kosmetyki