Wiele mówi się o witaminach z grupy b. Szczególnie popularna jest witamina b12. Jeśli cierpimy na przemęczenie i problemy ze stresem farmaceuci zalecają nam magnez. Na rynku dostępne są sole magnezowe do kąpieli, które pozwolą się zrelaksować i ułatwią zasypianie.

Niedoceniona witamina

Jedną z niedocenionych witamin z grupy b jest tiamina czyli witamina b1. Wspiera ona nasz organizm pomagając w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, układu nerwowego i serca. Pomaga również w nerwobólach i chorobach związanych z nadczynnością tarczycy. Jeśli chcemy zachować odpowiedni jej poziom powinniśmy ograniczyć spożywanie alkoholu, kawy i mocnej herbaty. Wszystkie te napoje spożywane w nadmiarze wypłukują z naszego organizmu witaminy i minerały. W tym przypadku nie ma tutaj znaczenia czy chodzi o witaminę b1 czy jakąkolwiek inną. Pamiętajmy, że wszystko w nadmiarze szkodzi.

Gdzie znajdziemy witaminę b1?

Tiamina występowanie. Źródeł tej niezbędnej dla funkcjonowania naszego organizmu witaminy możemy szukać w podstawowych artykułach spożywczych. Należą do nich ziemniaki, kasza gryczana, jaglana, soczewica, schab wieprzowy, zarodki pszenne i drożdżowe. Jeśli chcemy zadbać o odpowiedni poziom tiaminy warto wzbogacić nasze posiłki o różne orzechy i nasiona.

Produkty te są zdrowe i wartościowe dla naszego organizmu, warto spożywać je jak najczęściej. Należy również zadbać o odpowiednią porcję warzyw i owoców. Postarać się dwa razy w tygodniu spożywać ryby. Są one dobrym źródłem kwasów Omega 3.