Kiedy nadchodzi wiosna, wiele osób zaczyna porządkować mieszkania. Część z nas decyduje się na remont lub odświeżenie mieszkania. Wiosenne porządki w domu najlepiej jest zacząć od garderoby.
Zimowe ubrania należy wyprać i porządnie wysuszyć. Następnie możemy powiesić je w szafie. Idealnie jest, gdy posiadamy specjalne pokrowce, dzięki którym odzież nie będzie się kurzyła. Porządki na wiosnę obejmują też zimowe obuwie. Buty oczyszczamy i pastujemy. Do środka możemy włożyć gazetę lub papier. Zapobiega to deformacji i i odkształcaniu zimowych kozaków i botków.
Wiosenne porządki w domu nie obędą się bez mycia okien. Jeżeli mamy zabudowany balkon, możemy umyć też okna na balkonie.

 

Trzepanie dywanów i chodników zalicza się do najczęstszych czynności, jakie robimy po zakończeniu zimowego sezonu. Gdy mamy drewnianą podłogę, dodatkowo możemy ją wypastować.
Coraz mocniejsze słońce odkrywa przed nami zakurzone zakamarki, dlatego porządki na wiosnę powinny uwzględniać wytarcie kurzu w trudno dostępnych miejscach.
Wymiana poszewek dekoracyjnych na nowe lub drobne przemeblowanie, sprawią, że wiosenne porządki w domu będą bardziej widoczne.
Kiedy porządki na wiosnę są skończone, wpuśćmy do mieszkania świeże powietrze. Okna możemy pozostawić otwarte także podczas odkurzania wersalek lub sof.
W schludnym i czystym mieszkaniu możemy postawić bukiety pierwszych wiosennych kwiatów. Żonkile czy dzwonki będą idealnym ukoronowaniem naszej pracy, a także będą stanowiły miły dla oczu energetyczny akcent.

 

osiedle-dabrowa.pl