Mnóstwo ludzi decyduje się na pomysł stworzenia zewnętrznego salonu na przydomowym tarasie i w ogrodzie. Posiadanie pokoju ogrodowego z wygodnymi meblami tarasowymi pozwala na uprawianie wielu aktywności na świeżym powietrzu i rekreacji, zwłaszcza wiosną i latem.

Jakie meble tarasowe wybrać?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na na tarasie postawić sofę. Jeśli zdecydowałeś się na takie rozwiązanie lub wybrałeś narożnik ogrodowy, możesz wybierać spośród kilku materiałów. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, przed zakupem warto dokładnie rozważyć wybór tworzywa na sofę ogrodową. Taki mebel musi być wykonany w sposób, aby wytrzymał ciężar osób, które z niego korzystają. Jest to niezbędny element, który należy wziąć pod uwagę przy badaniu produktów z asortymentu dostępnego na rynku.

Mówiąc dość ogólnie, meble tarasowe i ogrodowe mogą być stałe lub ruchome. Stałe to takie jak ławki, które mogą być zintegrowane z przestrzenią ogrodową, zwykle mają tę zaletę, że są bardzo solidne. Ich wadą jest to, że nie można ich demontować ani przechowywać w chłodniejszych okresach. W rezultacie mogą wymagać dodatkowej opieki, na przykład konserwacji i renowacji, zwłaszcza jeśli są narażone na deszcz i śnieg.

Ruchome meble mogą być wykonane z metalu, drewna, żywicy i rattanu lub tworzywa sztucznego. Sofy, ławki oraz krzesła i stoły ogrodowe wykonane z metalu, aluminium lub stali to trwałe rozwiązanie, które wytrzymuje różne warunki klimatyczne. Można je łatwo dostosować do dowolnych stylów i aranżacji, ale mogą być również nieco droższe.

meble na taras

Czy rodzaj tworzywa ma znaczenie?

Miłośnicy mebli drewnianych mogą wybrać takie meble do użytku na zewnątrz, których powierzchnia jest specjalnie w tym celu przygotowana. Meble tego typu są wykonane z wysokiej jakości materiałów i mogą być bardzo trwałe, a po kilku latach wymagać jedynie niewielkich prac remontowych.

Jeśli chodzi o meble z żywicy lub rattanu, jest to rozwiązanie trwałe, łatwe w przenoszeniu i jednocześnie bardzo estetyczne. Chcąc kupić mebel tego typu dobrze jest zwrócić uwagę na ich rozmiar, ponieważ duże sofy, ławki lub stoły z żywicy nie dostosowują się dobrze do wagi. Aby pomieścić kilka osób, lepiej kupić dwie mniejsze elementy niż jeden bardzo duży.

meble tarasowe

Na koniec meble tarasowe wykonane z tworzywa sztucznego mają tę zaletę, że są bardzo łatwe w transporcie i montażu. Ponadto są przystępne cenowo. Ich wadą z kolei może być mniej estetyczne wykończenie niż mebli wykonanych z innych materiałów. Są też bardziej podatne na blaknięcie i szybciej ulegają uszkodzeniom.