Salony bardzo często są otwarte i posiadają aneks kuchenny. To rozwiązanie, które jest coraz popularniejsze nie tylko w przypadku małych mieszkań, ale również w dużych apartamentach. Jak poradzić sobie z aranżacją takiego salony, gdy po połączeniu z aneksem kuchennym staje się on stosunkowo mały? Wówczas musimy postawić na większą kreatywność i wybór mebli, które w razie potrzeby będą spełniały wiele funkcji. Idealnym przykładem takiego rozwiązania są sofy rozkładane.

W salonie powinniśmy postawić na przestrzeń wypoczynkową, w której skład wejdą właśnie takie meble jak sofy lub fotele. Atutem mebla rozkładanego jest to, że od razu może spełniać on dwie lub trzy funkcje. Na co dzień będzie wygodnym siedziskiem dla kilku osób, a w ciągu chwili może zmienić się również w komfortowy mebel do spania dla dwóch domowników lub gości. Sofa taka powinna posiadać również duży pojemnik na pościel, który będzie pełnił funkcję schowka. Od nas zależy to, czy schowamy tam świeży komplet pościeli, który będzie czekał na gości, czy jednak pojemnik zagospodarujemy w inny sposób.

Jaką sofę wybrać do małego salonu?

W małych wnętrzach mamy ograniczone pole manewru. Wówczas kluczowym parametrem będzie dla nas rozmiar mebla. Wielkość sofy uzależniona jest od tego, jakim wnętrzem dysponujemy. Mebel ten nie powinien negatywnie wpłynąć na przestronność salonu, a z drugiej strony powinien być na tyle duży, by zagwarantować komfortowe użytkowanie domownikom. Przed zakupem warto wszystko dokładnie pomierzyć, by wybrać mebel skrojony rozmiarami na miarę naszych potrzeb i możliwości.

Przy wyborze sofy bardzo ważny jest również styl jej wykonania. Mebel ten powinien być również bardzo estetyczny, ponieważ będzie pełnił funkcję dekoracyjną. Styl musi płynnie wpisać się w całą aranżację i tworzyć z nią spójną całość. Wówczas dużo efektywniej będziemy na co dzień odpoczywali i dużo szybciej naładujemy baterie, aby sprostać wyzwaniom kolejnych dni. Na sofy rozkładane bardzo często decydują się również właściciele kawalerek, gdzie mebel ten od razu jest zakupiony z myślą o codziennym wykorzystywaniu go do spania. Jeżeli szukacie uniwersalnego i wygodnego mebla to nowoczesna sofa rozkładana spełni Wasze oczekiwania.