Gdyby spytać dowolne, spotkane na ulicy osoby z czym kojarzą im się święta wielkanocne, zapewne najczęściej padałaby jedna odpowiedź: pisanki. Tradycja malowania i ozdabiania jajek zakorzeniona jest w naszej tradycji i kulturze już od wieków.

 

Pierwsze pisanki powstawały jeszcze w starożytności, za czasów Mezopotamii. W Polsce zwyczaj ich przygotowywania sięga X wieku. Nic więc dziwnego, że do dziś co roku dzieci z niecierpliwością czekają aż nadejdzie moment, w którym wraz z rodzicami będą mogły przygotować piękne pisanki.
Co jednak zrobić gdy czasu na przygotowanie świątecznych dekoracji jest zbyt mało, a jednak przypominające o Wielkanocy pisanki chciałoby się umieścić wśród domowych dekoracji? Nic prostszego! Obecnie wyjątkowe pisanki kupimy w wielu sklepach – stacjonarnie, ale i on-line. Do wyboru mamy pisanki przygotowane różnymi technikami i z różnych materiałów. Są pisanki drewniane, wełniane, z tektury, styropianu czy sznurka. A na nich ozdoby w każdym chyba stylu i kolorze! Znaleźć można zarówno pisanki błyszczące jak i matowe. Warto pamiętać o tej możliwości i przyozdobić świątecznie dom. Na pewno doda mu to uroku, a mieszkańcom poprawi nastrój!