Ogród to ważne miejsce. Powinno być ładne i zachęcać do relaksu, spaceru. W jakim stylu urządzić? Poznaj styl prowansalski, toskański, japoński, rustykalny, a zdecydujesz co zrobić u siebie.

Styl Prowansalski – przewaga fioletu, barwy pastelowe

Pochodzący z południa Francji popularny styl prowansalski w ogrodzie zapewni idealny wypoczynek. Kameralność jest zaletą. Kwiaty mogą mieć kolor fioletowy, różowy, biały, niebieski. Zasadzić można lawendę, szałwię, róże, miętę, melisę. Istotne są meble ogrodowe, na których relaks jest przyjemny. W ogrodzie w stylu prowansalskim postawić można ławki, hamak, krzesła. Dodatkowe rośliny to wawrzyn szlachetny, petunie, pelargonie. Oprócz tego ścieżki żwirowe do

Styl Toskański

Pochodzący z Włoch styl toskański zachęca atrakcyjnym wyglądem. Dominuje kolor pomarańczowy, czerwony, żółty, zielony w odcieniu oliwkowym. Fontanny to piękny element ogrodu we włoskim stylu. Jak również kamienie, rzeźby. Atrakcją będą także oczka wodne starannie wykonane przez profesjonalistów. Rośliny mogą być różne. Na przykład kolorowe kwiaty przyciągające wzrok. Może to być bławatek, słonecznik, hiacynt. Oprócz tego oregano, pomidory przydatne w kuchni.

 

Styl japoński – trochę kraju kwitnącej wiśni

Z Japonią kojarzy się kwitnąca wiśnia. To nie jedyny element ogrodu urządzonego w tym stylu. Można posadzić magnolie, azalie, róże, wiśnie, peonie, zawilce. Dopasowane kolory drzew i kwiatów będą się ładnie prezentować w ciągu roku.

Styl Rustykalny styl ogrodu

Kojarzy się z wiejskim klimatem. Posadzić można ulubione drzewa i kwiaty. W dowolnych kolorach. Między innymi wierzby, lilaki, sosny, modrzewie, lipy. Oprócz tego piwonie, ruta zwyczajna, inne, które się podobają. Ogród w stylu rustykalnym to oszczędność czasu i pieniędzy. Nie jest drogi i łatwy do wykonania. Będzie się ładnie prezentował o każdej porze roku.

Jest w czym wybierać. Warto obejrzeć zdjęcia przed decyzją. Można także powierzyć ich wykonanie specjalistom. Projektowaniem ogrodów zajmuje się architekt krajobrazu mający wiedzę i doświadczenie. Ułatwi to wybór odpowiedniego wśród różnych stylów. Doradzi on dobre rozwiązanie wielu osobom.
Jak widać, każdy ze stylów ma atrakcyjny wygląd. Rośliny zawsze zachwycają, zachęcają do przebywania w ogrodzie z rodziną i nie tylko.

 

www.wczasygoliat.pl