Ogród japoński to nic innego, jak przedstawienie kultury japońskiej na małym obszarze ziemi. Poprzez to, że pomysłodawcy zaprojektowali swój ogród, możemy do dziś zwiedzać ciekawe japońskie drzewka, rośliny oraz posągi. przedstawiają one inny styl niezwykle delikatny, rześki, orzeźwiający i odbiega on od naszej polskiej kultury.

 

Nie drogi bilet wstępu umożliwia zaglądnięcie przez ten skromny czas do kultury japońskiej, do niesamowitych drzewek. Drzewek, które kwitną i rosną w nietypowy sposób. Są to odmienne, zupełnie inne niż nasze polskie świerki i choinki. Jednak na zimę one muszą być inaczej przechowywane, jak nasze rośliny. W Japonii jest zupełnie inny klimat niż w naszym kraju.
Zupełnie inne odżywienie, rośliny, ryby o ciekawym wyglądzie. Miejsce warte zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Poznanie kultury japońskiej, choć nie musimy wyjechać aż do Japonii. Zaczerpniemy jej łyk w Ogrodzie Japońskim. Chwilkę posiedzimy na ławeczce pod japońskim drzewkiem i możemy zawiesić oko na pięknych kwiatach.

 

podoleckihds.pl